Prečo používam znovu-použitelné (látkové) vložky do podprsenky?

  1. Viac pohodlia – látkové vložky sú z jemných materiálov, ktoré sú príjemnejšie na dotyk na prsiach, čo je niečo, čo mamičky potrebujú a to hlavne počas prvých pár dní/týždňov kojenia keď sú bradavky extra citlivé.
  2. Menej odpadu – jednorázové vložky sú z plastu, ale nie sú recyklovateľné, čo znamená, že hromadia a pridajú k už obrovskej kope odpadu, ktorý vytvárame. Toto je niečo čo mne osobne nesedí.
  3. Viac hygieny – látkové vložky môžu byť vypraté, ožehlené a tak svieže a čisté.
  4. Menej nechcených baktérií – jednorázové vložky udržiavajú vo vnútri veľmi vľhké prostredie kvôli plastovému obalu, čo prispieva k rozmnožovaniu baktérií, a v najhoršom prípade može viesť ku kvasinkovým infekciám. To je niečo, čo nechcem nikde v okolá môjho bábätka.
  5. Väčší osobný dotyk – ako pri všetkom čo si sami vyrobíme, máme voľnosť výberu pri látkach a veľkostiach, a tak sú vložky skutočne také ako potrebujeme.
  6. Menej nepohodlnosti – mamička použije 1 balík jednorázových vložiek veľmi rýchlo a to vedie k častej návšetve obchodu. To nemusí byť niečo, čo mamička, ktorá práve porodila chce podnikať. Na druhej strane, vysvetlovať novému oteckovy čo má kúpiť v obchode je výzva sama o sebe.
  7. Menej vyhodených peňazí – jednorázové vložky nie sú zadarmo (ani látkové keď sme už pritom), ale určite by stálo viac kúpiť jednorázové vložky na 2-3 mesiace v porovnaní nájdením nejakých látok (ktoré už možno máme niekde dostupné) a zošiť ich na látkové vložky do podprsenky.

Love,

Mrs. DNB

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s